Novinky
Připravujeme

Reference
Připravujeme

Info. bulletin Registrace
PřipravujemeAlliMAX Vlastnosti

KARDIOVASKULÁRNÍ VLASTNOSTI

Úspěšné klinické využívání česneku na úpravu zvýšeného krevního tlaku a arteriosklerózy je známé od první poloviny tohoto století. Zjistilo se, že pravidelný příjem česneku zabezpečuje dlouhotrvající snížení hypertenze a zlepšení stavu pacientů. Už v roku 1928 bylo zaznamenáno jednoznačné propojení mezi snížením krevního tlaku a také zvýšením srdeční síly díky česnekové terapii.

ANTIBAKTERIÁLNÍ ÚČINKY ALICINU

Na různých česnekových preparátech bylo dokázáno široké spektrum antibakteriálních účinků proti gramnegativním a grampozitivním bakteriím, včetně druhů jako například Escherichia, Salmonella, Staphylococcus, Streptococcus, Klebsiella, Proteus, Bacillus a Clostridium. Jen velmi málo z nich však prokázalo přínos ve studiích, dokud se na trhu neobjevil AlliMAX® a nebyly publikovány důkazy poukazující na jeho výrazné antibakteriální účinky. Dokonce i kyselinovzdorné bakterie jako Mycobacterium tuberculosis jsou citlivé na alicin, stejně tak Helicobacter pylori, tvůrce žaludečních vředů.

AlliMAX® může také zabránit vytváření stafylokokových enterotoxinů. Vědci Cavallito a Bailey byli první, kteří dokázali, že antibakteriální účinky česneku patří alicinu. Citlivost různých bakteriálních a klinických izolátů k čistým preparátům alicinu je velmi významná. Jak je uvedené v tabulce 2, antibakteriální účinnost alicinu je široká. Ve většině případů bylo 50 % smrtících dávek koncentrátů jen nepatrně vyšší, jako u těch, které jsou požadovány u některých novějších farmaceutických antibiotik. Je zajímavé, že různé bakteriální kmeny rezistentní vůči antibiotikům, jako například Staphylococcus aureus rezistentní vůči meticilinu, ale i jiné a vůči různým léčivům rezistentní enterotoxikogenické kmeny Escherichia coli, Enterococcus a Shigella dysenteriae, jsou citlivé vůči alicinu.

KLINICKÉ STUDIE

Dvojitě zaslepená placebem kontrolovaná studie zkoumala účinky doplňku AlliMAX® na 146 dobrovolnících. Prokázalo se, že alicin dokáže redukovat výskyt běžné rýmy nebo počet dní potřebných na zotavení.

KONTRAINDIKACE

Velké množství česneku může zabránit krevním sraženinám, což je obzvlášť praktické pro lidi, kteří se léčí antikoagulanty, nebo pro ty, kteří mají na radu lékařského týmu podstoupit před zahájením terapie s jakýmkoli česnekovým doplňkem chirurgický zákrok, ale na rozdíl od všeobecného názoru tato situace nepatří mezi kontraindikace. Česnek může u lidí trpících alergiemi způsobit reakci.

DÁVKOVÁNÍ PRO DĚTI

Užívání přípravku AlliMAX® se nedoporučuje dětem do 3 let, protože jejich imunitní systém ještě není úplně vyvinutý. Dětem od 3 do 7 let je doporučená poloviční dávka pro dospělé (každou tobolku AlliMAX® možno jednoduše otevřít). Dětem starším než 7 let se doporučuje standardní dávka jako pro dospělé. Kdokoli starší jako 7 let může v případě potřeby užívat i vyšší dávky.

BEZPEČNOST A TOXIKOLOGIE

Testy odsouhlasené britskou vládou dokazují, že denně může být v jedné dávce užito až 777 tobolek bez jakýchkoli negativních účinků! U nás je však stanovená maximální dávka na 10 tobolek denně.

Úvod|O AlliMAX|Použití AlliMAX-u|Produkt|Produkt informace|Vlastnosti|Kde koupit|Kontaktujte nás
Copyright 2011